Uppdaterad 16.6.2024 16:23:00
Tabell över ankommande fraktfartyg.
Ankom Avgångstid Fartyg Rederi Hamn Terminal Kaj Destination
15.6.2024 18:50 16.6.2024 08:00 CMA CGM Ermitage CMA – CGM S.A. Nordsjö Steveco/MLT (Kajen D) VDC Tallinn
16.6.2024 10:32 16.6.2024 17:00 Silja Serenade Tallink Silja Oy Eteläsatama Olympiaterminalen EO2 Mariehamn / Stockholm
16.6.2024 13:09 16.6.2024 17:00 Finnlady Finnlines Oyj Nordsjö Finnsteve RORO (kajen C, F och G) VC2 Travemünde
16.6.2024 13:44 16.6.2024 17:15 Gabriella Viking Line Abp Eteläsatama Skatuddens terminal EK6 Visby
15.6.2024 00:45 17.6.2024 23:00 Zaanborg Wagenborg Shipping B/V Nordsjö Yhteiskäyttöiset RORO-laiturit (B-laiturit) VB2 NLVLI
Uppdaterad 16.6.2024 16:23:02
Tabell över avgående fraktfartyg.
Ankomstid Fartyg Rederi Hamn Terminal Kaj Från
16.6.2024 18:00 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
16.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
16.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
16.6.2024 21:00 EA Gannet X-Press Container Lines Nordsjö Annan Ei tiedossa Rotterdam
16.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
16.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
17.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
17.6.2024 00:30 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
17.6.2024 02:30 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
17.6.2024 06:00 Containerships Stellar CMA – CGM S.A. Nordsjö Steveco/MLT (Kajen D) VDC Rotterdam
17.6.2024 06:45 Finnbreeze Finnlines Oyj Nordsjö Finnsteve RORO (kajen C, F och G) VG6 Rostock
17.6.2024 06:45 Finneco III Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Hangö
17.6.2024 06:45 Finneco II Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Travemünde
17.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
17.6.2024 09:30 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
17.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
17.6.2024 09:45 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
17.6.2024 10:10 Viking Cinderella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Mariehamn / Stockholm
17.6.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Södra hamnen Olympiaterminalen EO2 Mariehamn / Stockholm
17.6.2024 11:30 Finnmaid Finnlines Oyj Nordsjö Finnsteve RORO (kajen C, F och G) VC2 Travemünde
17.6.2024 12:00 Ebroborg Wagenborg Shipping B/V Nordsjö Yhteiskäyttöiset RORO-laiturit (B-laiturit) VB2 Karleby
17.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
17.6.2024 13:00 Cemsea III Baltrader Shipping Company Loviisan satama LOV1 Liepaja
17.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
17.6.2024 15:15 JSP Rover Samskip Multimodal B.V. Nordsjö Steveco/MLT (Kajen D) VDA Rotterdam
17.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
17.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
17.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
17.6.2024 19:30 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
17.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
17.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
17.6.2024 21:30 Elbspring Unifeeder A/S Nordsjö Steveco/MLT (Kajen D) VD4 Rotterdam
18.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
18.6.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
18.6.2024 06:00 Escape CMA – CGM S.A. Nordsjö Steveco/MLT (Kajen D) VDC Kotka
18.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
18.6.2024 09:30 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
18.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
18.6.2024 10:00 Finnstar Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Travemünde
18.6.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Södra hamnen Olympiaterminalen EO2 Mariehamn / Stockholm
18.6.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
18.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
18.6.2024 13:45 Gabriella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Mariehamn / Stockholm
18.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
18.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
18.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
18.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
18.6.2024 19:30 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
18.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
18.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
19.6.2024 01:00 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
19.6.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
19.6.2024 06:00 OOCL Rauma Cosco Shipping Lines (Europe) GmbH Nordsjö Steveco/MLT (Kajen D) VD4 Kotka
19.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
19.6.2024 09:00 Calisto Unifeeder A/S Nordsjö Steveco/MLT (Kajen D) VD4 Hamburg
19.6.2024 09:15 Emotion Hapag-Lloyd AG Nordsjö Finnsteve (kajen E + kajen VGA) VEA Gdynia
19.6.2024 09:15 Viking Cinderella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Mariehamn / Stockholm
19.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
19.6.2024 10:00 Finnlady Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Travemünde
19.6.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Södra hamnen Olympiaterminalen EO2 Mariehamn / Stockholm
19.6.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
19.6.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
19.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
19.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
19.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
19.6.2024 15:30 Finnhawk Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Hull
19.6.2024 16:50 Viking Cinderella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Tallinn
19.6.2024 17:00 Finnpulp Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Kotka
19.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
19.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Annan MUU Muuga
19.6.2024 20:15 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
19.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
19.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
20.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
20.6.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
20.6.2024 06:45 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
20.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
20.6.2024 09:15 Gabriella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Mariehamn / Stockholm
20.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
20.6.2024 10:00 Finnmaid Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Travemünde
20.6.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Södra hamnen Olympiaterminalen EO2 Mariehamn / Stockholm
20.6.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
20.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
20.6.2024 13:15 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
20.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
20.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
20.6.2024 16:50 Gabriella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Tallinn
20.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
20.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
20.6.2024 20:00 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
20.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
20.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
21.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
21.6.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Nordsjö Kajen A VA8 Muuga
21.6.2024 06:45 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
21.6.2024 08:00 Finntide Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Rostock
21.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
21.6.2024 09:15 Viking Cinderella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Mariehamn / Stockholm
21.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
21.6.2024 10:00 Finnstar Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Travemünde
21.6.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Södra hamnen Olympiaterminalen EO2 Mariehamn / Stockholm
21.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
21.6.2024 13:15 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
21.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
21.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
21.6.2024 16:50 Viking Cinderella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Tallinn
21.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
21.6.2024 20:00 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
21.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
21.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
22.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
22.6.2024 07:30 Violetta MSC Finland Oy Nordsjö Finnsteve (kajen E + kajen VGA) VEC Antwerpen
22.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
22.6.2024 09:15 Gabriella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Mariehamn / Stockholm
22.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
22.6.2024 10:00 Finnlady Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Travemünde
22.6.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Södra hamnen Olympiaterminalen EO2 Mariehamn / Stockholm
22.6.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
22.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
22.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
22.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
22.6.2024 16:50 Gabriella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Tallinn
22.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
22.6.2024 20:15 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
22.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
22.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
23.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
23.6.2024 09:15 Viking Cinderella Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK6 Mariehamn / Stockholm
23.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
23.6.2024 10:00 Finnmaid Finnlines Oyj Nordsjö Annan Ei tiedossa Travemünde
23.6.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Södra hamnen Olympiaterminalen EO2 Mariehamn / Stockholm
23.6.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Södra hamnen Skatuddens terminal EK7 Tallinn
23.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
23.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ8 Tallinn
23.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Västra Terminalen Västra Terminalen 2 LJ7 Tallinn
Informationen är preliminär.