Päivitetty 19.6.2024 21:13:00
Saapuvien rahtilaivojen taulukko.
Saapui Lähtöaika Laiva Varustamo Satama Terminaali Laituri Minne
12.6.2024 10:00 13.6.2024 23:00 Lady Ami WIJNNE & BARENDS' Loviisa LOV6 Kotka
19.6.2024 20:56 19.6.2024 21:40 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
19.6.2024 18:46 19.6.2024 22:00 Finnpulp Finnlines Oyj Vuosaari Finnsteve RORO (C-, F- ja G-laiturit) VG6 Travemünde
19.6.2024 15:15 20.6.2024 14:00 Finnhawk Finnlines Oyj Vuosaari Finnsteve RORO (C-, F- ja G-laiturit) VF4 Hull
18.6.2024 17:40 20.6.2024 22:00 Ebroborg Wagenborg Shipping B/V Vuosaari Yhteiskäyttöiset RORO-laiturit (B-laiturit) VB2 Aleksandria
19.6.2024 09:45 21.6.2024 12:00 Calisto Unifeeder A/S Vuosaari Steveco/MLT (D-laiturit) VD4 Hampuri
Päivitetty 19.6.2024 21:13:02
Lähtevien rahtilaivojen taulukko.
Saapumisaika Laiva Varustamo Satama Terminaali Laituri Mistä
19.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
20.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
20.6.2024 05:00 EA Gannet X-Press Container Lines Vuosaari Steveco/MLT (D-laiturit) VDA Kotka
20.6.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
20.6.2024 06:45 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
20.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
20.6.2024 09:15 Gabriella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Maarianhamina / Tukholma
20.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
20.6.2024 10:00 Finnmaid Finnlines Oyj Vuosaari Finnsteve RORO (C-, F- ja G-laiturit) VC1 Travemünde
20.6.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Eteläsatama Olympiaterminaali EO2 Maarianhamina / Tukholma
20.6.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
20.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
20.6.2024 13:15 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
20.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
20.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
20.6.2024 16:50 Gabriella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Tallinna
20.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
20.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
20.6.2024 20:00 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
20.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
20.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
21.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
21.6.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
21.6.2024 06:45 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
21.6.2024 08:00 Finntide Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Rostock
21.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
21.6.2024 09:15 Viking Cinderella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Maarianhamina / Tukholma
21.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
21.6.2024 10:00 Finnstar Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Travemünde
21.6.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Eteläsatama Olympiaterminaali EO2 Maarianhamina / Tukholma
21.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
21.6.2024 13:15 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
21.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
21.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
21.6.2024 16:50 Viking Cinderella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Tallinna
21.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
21.6.2024 20:00 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
21.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
21.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
22.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
22.6.2024 07:15 Violetta MSC Finland Oy Vuosaari Finnsteve pitkälaituri (E-laiturit + VGA) VEC Antwerpen
22.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
22.6.2024 09:15 Gabriella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Maarianhamina / Tukholma
22.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
22.6.2024 10:00 Finnlady Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Travemünde
22.6.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Eteläsatama Olympiaterminaali EO2 Maarianhamina / Tukholma
22.6.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
22.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
22.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
22.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
22.6.2024 16:50 Gabriella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Tallinna
22.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
22.6.2024 20:15 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
22.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
22.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
23.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
23.6.2024 09:15 Viking Cinderella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Maarianhamina / Tukholma
23.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
23.6.2024 10:00 Finnmaid Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Travemünde
23.6.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Eteläsatama Olympiaterminaali EO2 Maarianhamina / Tukholma
23.6.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
23.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
23.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
23.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
23.6.2024 16:50 Viking Cinderella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Tallinna
23.6.2024 18:00 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
23.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
23.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
23.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
23.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
24.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
24.6.2024 00:30 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
24.6.2024 02:30 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
24.6.2024 06:00 Containerships Borealis CMA – CGM S.A. Vuosaari Steveco/MLT (D-laiturit) VDC Rotterdam
24.6.2024 06:45 Finnbreeze Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Rostock
24.6.2024 06:45 Empire Hapag-Lloyd AG Vuosaari Finnsteve pitkälaituri (E-laiturit + VGA) VEA Gdynia
24.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
24.6.2024 09:15 Gabriella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Maarianhamina / Tukholma
24.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
24.6.2024 09:45 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
24.6.2024 10:00 Finnstar Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Travemünde
24.6.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Eteläsatama Olympiaterminaali EO2 Maarianhamina / Tukholma
24.6.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
24.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
24.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
24.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
24.6.2024 16:50 Gabriella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Tallinna
24.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
24.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
24.6.2024 20:00 Rogaland Dalaro Shipping Ab Kantvik Etelälaituri ESGAR
24.6.2024 20:15 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
24.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
24.6.2024 21:00 Thetis D Unifeeder A/S Vuosaari Steveco/MLT (D-laiturit) VD4 Hampuri
24.6.2024 21:00 Nordica Unifeeder A/S Vuosaari Steveco/MLT (D-laiturit) VD4 Rotterdam
24.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
25.6.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
25.6.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
25.6.2024 06:45 Finneco III Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Travemünde
25.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
25.6.2024 09:15 Viking Cinderella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Maarianhamina / Tukholma
25.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
25.6.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
25.6.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Eteläsatama Olympiaterminaali EO2 Maarianhamina / Tukholma
25.6.2024 11:30 Finnpulp Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Turku
25.6.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
25.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
25.6.2024 14:00 Valentina MSC Finland Oy Vuosaari Finnsteve pitkälaituri (E-laiturit + VGA) VEC Klaipeda
25.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
25.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
25.6.2024 16:50 Viking Cinderella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Tallinna
25.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
25.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
25.6.2024 20:15 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
25.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
25.6.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
26.6.2024 01:00 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
26.6.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
26.6.2024 06:00 Frederik Cosco Shipping Lines (Europe) GmbH Vuosaari Steveco/MLT (D-laiturit) VD4 Kotka
26.6.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
26.6.2024 09:15 Gabriella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Maarianhamina / Tukholma
26.6.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
26.6.2024 10:00 Finnlady Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Travemünde
26.6.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Eteläsatama Olympiaterminaali EO2 Maarianhamina / Tukholma
26.6.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
26.6.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
26.6.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
26.6.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
26.6.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
26.6.2024 15:30 Finnhawk Finnlines Oyj Vuosaari Muu Ei tiedossa Hull
26.6.2024 16:50 Gabriella Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK6 Tallinna
26.6.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ7 Tallinna
26.6.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Vuosaari Vapaa RORO-paikka (A-laituri) VA8 Muuga
26.6.2024 20:15 Viking XPRS Viking Line Abp Eteläsatama Katajanokan terminaali EK7 Tallinna
26.6.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Länsisatama Länsiterminaali 2 LJ8 Tallinna
Tiedot tulevat kansallisesta merenkulun tietojärjestelmästä, Portnetista. Helsingin Satama ei vastaa Portnetin tietosisällöstä.