Päivitetty 27.2.2024 06:24:08
Lähtevien matkustaja-alusten taulukko.
Lähtöaika Laiva Varustamo Minne Terminaali
27.2.2024 07:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 09:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
27.2.2024 10:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 13:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
27.2.2024 13:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 15:00 Finnlady Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
27.2.2024 15:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 16:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 17:00 Silja Serenade Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
27.2.2024 17:15 Gabriella Viking Line Abp Maarianhamina / Tukholma Katajanokan terminaali
27.2.2024 18:35 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 19:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 20:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
27.2.2024 20:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
27.2.2024 21:40 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 22:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 06:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
28.2.2024 07:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 09:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
28.2.2024 10:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 13:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
28.2.2024 13:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 15:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 16:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 17:00 Silja Symphony Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
28.2.2024 18:35 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 19:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 20:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
28.2.2024 20:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
28.2.2024 21:40 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 22:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 06:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
29.2.2024 07:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 09:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
29.2.2024 10:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 13:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
29.2.2024 13:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 15:00 Finnstar Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
29.2.2024 15:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 16:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 17:00 Silja Serenade Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
29.2.2024 17:15 Gabriella Viking Line Abp Maarianhamina / Tukholma Katajanokan terminaali
29.2.2024 18:35 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 19:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 20:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
29.2.2024 20:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
29.2.2024 21:40 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 22:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 06:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
1.3.2024 07:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 07:45 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
1.3.2024 09:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 10:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 13:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
1.3.2024 13:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 14:15 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
1.3.2024 15:00 Finnlady Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
1.3.2024 15:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 16:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 17:00 Silja Symphony Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
1.3.2024 18:35 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 19:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 20:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
1.3.2024 21:00 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
1.3.2024 21:40 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 22:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 07:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 09:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
2.3.2024 10:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 13:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 15:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 16:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 17:00 Silja Serenade Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
2.3.2024 17:15 Gabriella Viking Line Abp Maarianhamina / Tukholma Katajanokan terminaali
2.3.2024 18:35 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 19:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 20:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
3.3.2024 07:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 09:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 10:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
3.3.2024 13:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 15:00 Finnstar Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
3.3.2024 15:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 16:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 17:00 Silja Symphony Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
3.3.2024 18:35 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 19:00 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
3.3.2024 19:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 20:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
3.3.2024 21:40 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 22:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 01:00 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
4.3.2024 02:50 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
4.3.2024 07:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 09:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 10:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
4.3.2024 10:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 13:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
4.3.2024 13:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 15:00 Finnlady Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
4.3.2024 15:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 16:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 17:00 Silja Serenade Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
4.3.2024 17:15 Gabriella Viking Line Abp Maarianhamina / Tukholma Katajanokan terminaali
4.3.2024 19:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 20:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
4.3.2024 20:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
4.3.2024 21:40 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 22:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
5.3.2024 06:00 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Vuosaari Muuga check-in
5.3.2024 07:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
Päivitetty 27.2.2024 06:24:08
Saapuvien matkustaja-alusten taulukko.
Saapumisaika Laiva Varustamo Mistä Terminaali
27.2.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 09:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
27.2.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 10:00 Finnlady Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
27.2.2024 10:10 Gabriella Viking Line Abp Maarianhamina / Tukholma Katajanokan terminaali
27.2.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
27.2.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
27.2.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 16:00 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
27.2.2024 19:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
27.2.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
27.2.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
28.2.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 09:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
28.2.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
28.2.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
28.2.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 16:00 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
28.2.2024 19:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
28.2.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
28.2.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
29.2.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 09:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
29.2.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 10:00 Finnstar Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
29.2.2024 10:10 Gabriella Viking Line Abp Maarianhamina / Tukholma Katajanokan terminaali
29.2.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
29.2.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
29.2.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 16:00 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
29.2.2024 19:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
29.2.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
29.2.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
1.3.2024 06:45 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
1.3.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 10:00 Finnlady Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
1.3.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
1.3.2024 12:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
1.3.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 13:15 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
1.3.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 16:00 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
1.3.2024 20:00 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
1.3.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
1.3.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 00:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 09:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
2.3.2024 09:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 10:10 Gabriella Viking Line Abp Maarianhamina / Tukholma Katajanokan terminaali
2.3.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
2.3.2024 12:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 15:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 16:00 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 18:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 19:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
2.3.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
2.3.2024 21:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 09:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 09:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
3.3.2024 10:00 Finnstar Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
3.3.2024 10:30 Silja Symphony Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
3.3.2024 12:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 15:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 16:00 Victoria I Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 18:00 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
3.3.2024 18:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
3.3.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
3.3.2024 21:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 00:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 00:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
4.3.2024 02:30 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
4.3.2024 08:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 09:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
4.3.2024 09:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 09:45 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
4.3.2024 10:00 Finnlady Finnlines Oyj Travemünde Hansaterminaali
4.3.2024 10:10 Gabriella Viking Line Abp Maarianhamina / Tukholma Katajanokan terminaali
4.3.2024 10:30 Silja Serenade Tallink Silja Oy Maarianhamina / Tukholma Olympiaterminaali
4.3.2024 12:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 14:15 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 15:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 18:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 19:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
4.3.2024 19:30 Viking XPRS Viking Line Abp Tallinna Katajanokan terminaali
4.3.2024 21:00 Finlandia Eckerö Line Ab Oy Tallinna Länsiterminaali 2
4.3.2024 21:30 Megastar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
5.3.2024 00:30 MyStar Tallink Silja Oy Tallinna Länsiterminaali 2
5.3.2024 05:15 Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy Muuga Hansaterminaali
Tiedot tulevat kansallisesta merenkulun tietojärjestelmästä, Portnetista. Helsingin Satama ei vastaa Portnetin tietosisällöstä.