Päivitetty 16.6.2024 14:52:03
Saapuvien rahtilaivojen taulukko.
Laiva Varustamo Saapui Mistä Satama Laituri Lähti Kohde
Finneco I Finnlines Oyj 10.6.2024 06:15 Hanko Vuosaari VF3 11.6.2024 16:20 Kotka
Finnbreeze Finnlines Oyj 10.6.2024 06:40 Rostock Vuosaari VG6 11.6.2024 21:10 Rostock
Munksund Unifeeder A/S 10.6.2024 17:55 Rotterdam Vuosaari VDA 12.6.2024 01:07 Tallinna
JSP Rider Samskip Multimodal B.V. 11.6.2024 05:15 Rotterdam Vuosaari VD4 11.6.2024 18:35 Riika
Valentina MSC Finland Oy 11.6.2024 05:50 Antwerpen Vuosaari VEC 11.6.2024 21:50 Rauma
Deutschland Phoenix Bulk Carriers (BVI) Limited 11.6.2024 07:45 Kotka Eteläsatama ERA 11.6.2024 18:00 Vaasa
Finnmaid Finnlines Oyj 11.6.2024 10:00 Travemünde Vuosaari VC2 11.6.2024 15:30 Travemünde
Viking Cinderella Viking Line Abp 11.6.2024 10:11 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EK6 11.6.2024 17:10 Maarianhamina / Tukholma
Silja Symphony Tallink Silja Oy 11.6.2024 10:34 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EO2 11.6.2024 17:00 Maarianhamina / Tukholma
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 11.6.2024 14:20 Tallinna Länsisatama LJ8 11.6.2024 15:15 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 11.6.2024 15:30 Tallinna Länsisatama LJ7 11.6.2024 16:20 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 11.6.2024 18:30 Tallinna Länsisatama LJ7 11.6.2024 19:15 Tallinna
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 11.6.2024 19:15 Muuga Vuosaari VA8 11.6.2024 20:15 Muuga
Viking XPRS Viking Line Abp 11.6.2024 19:30 Tallinna Eteläsatama EK7 11.6.2024 20:24 Tallinna
Judith Unifeeder A/S 11.6.2024 20:30 Hampuri Vuosaari VD4 13.6.2024 21:35 Hampuri
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 11.6.2024 21:00 Tallinna Länsisatama LJ8 11.6.2024 21:35 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 11.6.2024 21:30 Tallinna Länsisatama LJ2 11.6.2024 22:40 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 12.6.2024 01:05 Tallinna Länsisatama LJ7 12.6.2024 07:15 Tallinna
Frederik Cosco Shipping Lines (Europe) GmbH 12.6.2024 03:00 Kotka Vuosaari VDA 12.6.2024 20:08 Gdansk
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 12.6.2024 05:10 Muuga Vuosaari VA8 12.6.2024 05:55 Muuga
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 12.6.2024 08:10 Tallinna Länsisatama LJ8 12.6.2024 09:05 Tallinna
Finnstar Finnlines Oyj 12.6.2024 09:00 Travemünde Vuosaari VC2 12.6.2024 17:10 Travemünde
Viking XPRS Viking Line Abp 12.6.2024 09:30 Tallinna Eteläsatama EK7 12.6.2024 10:32 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 12.6.2024 09:32 Tallinna Länsisatama LJ7 12.6.2024 10:15 Tallinna
Gabriella Viking Line Abp 12.6.2024 10:12 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EK6 12.6.2024 17:07 Maarianhamina / Tukholma
Silja Serenade Tallink Silja Oy 12.6.2024 10:31 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EO2 12.6.2024 16:57 Maarianhamina / Tukholma
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 12.6.2024 12:09 Muuga Vuosaari VA8 12.6.2024 13:05 Muuga
Megastar Tallink Silja Oy 12.6.2024 12:30 Tallinna Länsisatama LJ7 12.6.2024 13:14 Tallinna
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 12.6.2024 14:15 Tallinna Länsisatama LJ8 12.6.2024 15:14 Tallinna
Finnhawk Finnlines Oyj 12.6.2024 15:27 Zeebrugge Vuosaari VE1 13.6.2024 15:13 Hull
MyStar Tallink Silja Oy 12.6.2024 15:31 Tallinna Länsisatama LJ7 12.6.2024 16:15 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 12.6.2024 18:30 Tallinna Länsisatama LJ7 12.6.2024 19:12 Tallinna
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 12.6.2024 19:12 Muuga Vuosaari VA8 12.6.2024 20:05 Muuga
Viking XPRS Viking Line Abp 12.6.2024 19:30 Tallinna Eteläsatama EK7 12.6.2024 20:25 Tallinna
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 12.6.2024 20:55 Tallinna Länsisatama LJ8 12.6.2024 21:40 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 12.6.2024 21:30 Tallinna Länsisatama LJ7 12.6.2024 22:30 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 13.6.2024 00:30 Tallinna Länsisatama LJ7 13.6.2024 07:15 Tallinna
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 13.6.2024 05:10 Muuga Vuosaari VA8 13.6.2024 06:03 Muuga
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 13.6.2024 08:10 Tallinna Länsisatama LJ8 13.6.2024 09:10 Tallinna
Viking XPRS Viking Line Abp 13.6.2024 09:30 Tallinna Eteläsatama EK7 13.6.2024 10:32 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 13.6.2024 09:31 Tallinna Länsisatama LJ7 13.6.2024 10:15 Tallinna
Finnlady Finnlines Oyj 13.6.2024 09:47 Travemünde Vuosaari VC2 13.6.2024 15:22 Travemünde
Viking Cinderella Viking Line Abp 13.6.2024 10:10 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EK6 13.6.2024 17:13 Maarianhamina / Tukholma
Atlantis A X-Press Container Lines 13.6.2024 10:10 Tallinna Vuosaari VDA 14.6.2024 14:08 Kotka
Silja Symphony Tallink Silja Oy 13.6.2024 10:30 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EO2 13.6.2024 16:52 Maarianhamina / Tukholma
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 13.6.2024 12:07 Muuga Vuosaari VA8 13.6.2024 12:55 Muuga
Megastar Tallink Silja Oy 13.6.2024 12:32 Tallinna Länsisatama LJ7 13.6.2024 13:15 Tallinna
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 13.6.2024 14:44 Tallinna Länsisatama LJ8 13.6.2024 15:49 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 13.6.2024 15:31 Tallinna Länsisatama LJ7 13.6.2024 16:18 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 13.6.2024 18:32 Tallinna Länsisatama LJ7 13.6.2024 19:20 Tallinna
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 13.6.2024 19:07 Muuga Vuosaari VA8 13.6.2024 20:00 Muuga
Viking XPRS Viking Line Abp 13.6.2024 19:27 Tallinna Eteläsatama EK7 13.6.2024 20:25 Tallinna
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 13.6.2024 21:05 Tallinna Länsisatama LJ8 13.6.2024 21:55 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 13.6.2024 21:30 Tallinna Länsisatama LJ7 13.6.2024 22:25 Tallinna
Nordic Istria Orient Overseas Container Line Ltd. 13.6.2024 23:20 Kotka Vuosaari VD4 14.6.2024 19:16 Gdansk
Megastar Tallink Silja Oy 14.6.2024 00:35 Tallinna Länsisatama LJ7 14.6.2024 07:20 Tallinna
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 14.6.2024 05:11 Muuga Vuosaari VA8 14.6.2024 05:59 Muuga
Finntide Finnlines Oyj 14.6.2024 06:26 Rostock Vuosaari VG6 14.6.2024 20:45 Rostock
Viking XPRS Viking Line Abp 14.6.2024 06:48 Tallinna Eteläsatama EK7 14.6.2024 07:40 Tallinna
BBC Edge BBC Chartering & Logistic Gmbh && Co. KG 14.6.2024 07:10 Hanko Vuosaari VGA 15.6.2024 12:02 Rotterdam
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 14.6.2024 08:10 Tallinna Länsisatama LJ8 14.6.2024 09:01 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 14.6.2024 09:31 Tallinna Länsisatama LJ7 14.6.2024 10:14 Tallinna
Finnmaid Finnlines Oyj 14.6.2024 10:00 Travemünde Vuosaari VC1 14.6.2024 15:39 Travemünde
Gabriella Viking Line Abp 14.6.2024 10:09 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EK6 14.6.2024 15:53 Visby
Silja Serenade Tallink Silja Oy 14.6.2024 10:31 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EO2 14.6.2024 17:00 Maarianhamina / Tukholma
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 14.6.2024 12:10 Muuga Vuosaari VA8 14.6.2024 12:57 Muuga
Megastar Tallink Silja Oy 14.6.2024 12:35 Tallinna Länsisatama LJ7 14.6.2024 13:25 Tallinna
Viking XPRS Viking Line Abp 14.6.2024 13:15 Tallinna Eteläsatama EK7 14.6.2024 14:15 Tallinna
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 14.6.2024 14:18 Tallinna Länsisatama LJ8 14.6.2024 15:10 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 14.6.2024 15:32 Tallinna Länsisatama LJ7 14.6.2024 16:14 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 14.6.2024 18:31 Tallinna Länsisatama LJ7 14.6.2024 19:16 Tallinna
Finbo Cargo Eckerö Line Ab Oy 14.6.2024 19:09 Muuga Vuosaari VA8 14.6.2024 20:05 Muuga
Viking XPRS Viking Line Abp 14.6.2024 20:00 Tallinna Eteläsatama EK7 14.6.2024 20:50 Tallinna
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 14.6.2024 20:53 Tallinna Länsisatama LJ8 14.6.2024 21:40 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 14.6.2024 21:30 Tallinna Länsisatama LJ7 14.6.2024 22:15 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 15.6.2024 00:35 Tallinna Länsisatama LJ7 15.6.2024 07:20 Tallinna
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 15.6.2024 08:15 Tallinna Länsisatama LJ8 15.6.2024 08:56 Tallinna
Viking XPRS Viking Line Abp 15.6.2024 09:30 Tallinna Eteläsatama EK7 15.6.2024 10:30 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 15.6.2024 09:33 Tallinna Länsisatama LJ7 15.6.2024 10:14 Tallinna
Finnstar Neste Shipping Oy 15.6.2024 09:50 Travemünde Vuosaari VC2 15.6.2024 15:58 Travemünde
Coral Princess Princess Cruises 15.6.2024 10:00 Riika Länsisatama LHD 15.6.2024 20:00 Tallinna
Viking Cinderella Viking Line Abp 15.6.2024 10:10 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EK6 15.6.2024 17:05 Maarianhamina / Tukholma
Silja Symphony Tallink Silja Oy 15.6.2024 10:30 Maarianhamina / Tukholma Eteläsatama EO2 15.6.2024 16:55 Maarianhamina / Tukholma
Megastar Tallink Silja Oy 15.6.2024 12:30 Tallinna Länsisatama LJ7 15.6.2024 13:17 Tallinna
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 15.6.2024 14:15 Tallinna Länsisatama LJ8 15.6.2024 15:15 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 15.6.2024 15:30 Tallinna Länsisatama LJ7 15.6.2024 16:15 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 15.6.2024 18:30 Tallinna Länsisatama LJ7 15.6.2024 19:15 Tallinna
Viking XPRS Viking Line Abp 15.6.2024 19:30 Tallinna Eteläsatama EK7 15.6.2024 20:22 Tallinna
Finlandia Eckerö Line Ab Oy 15.6.2024 20:59 Tallinna Länsisatama LJ8 16.6.2024 08:42 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 15.6.2024 21:30 Tallinna Länsisatama LJ7 15.6.2024 22:13 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 16.6.2024 00:33 Tallinna Länsisatama LJ7 16.6.2024 07:17 Tallinna
MyStar Tallink Silja Oy 16.6.2024 09:30 Tallinna Länsisatama LJ7 16.6.2024 10:15 Tallinna
Viking XPRS Viking Line Abp 16.6.2024 09:31 Tallinna Eteläsatama EK7 16.6.2024 10:24 Tallinna
Megastar Tallink Silja Oy 16.6.2024 12:33 Tallinna Länsisatama LJ7 16.6.2024 13:15 Tallinna
Tiedot tulevat kansallisesta merenkulun tietojärjestelmästä, Portnetista. Helsingin Satama ei vastaa Portnetin tietosisällöstä.